Open/Male 10 /Over 100m Freestyle - Heats
10/11 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | Class | Time | | | WA Pts | | 50 |
1. | Noah JONES | 11 | Edenbridge | | 1:10.83 | | | 289 | | - |
2. | Ivan KULIK | 11 | Tonbridge | | 1:11.29 | | | 284 | | 34.11 |
3. | Rocco PALLEN | 11 | Dartford | | 1:11.36 | | | 283 | | 35.21 |
4. | Jax MARSHALL | 11 | RTW Monson | | 1:11.47 | | | 281 | | 34.62 |
5. | Eli JIN | 11 | Beckenham | | 1:12.85 | | | 266 | | 34.68 |
6. | Edward SHEPHERD | 11 | Bromley | | 1:14.96 | | | 244 | | 36.28 |
7. | Sebastian ARGIROV | 11 | Sevenoaks | | 1:15.12 | | | 242 | | 35.15 |
8. | Harry STAVELEY | 11 | Folkestone | | 1:16.10 | | | 233 | | - |
9. | James CUSSELLE | 11 | White Oak | | 1:16.34 | | | 231 | | 37.02 |
10. | Kai INGARFIELD | 11 | RTW Monson | | 1:16.38 | | | 230 | | 36.34 |
11. | Lenny LEWIS | 11 | Saxon Crown | | 1:16.49 | | | 229 | | 36.36 |
12. | Ben CRANE TINGLE | 11 | Bromley | | 1:16.85 | | | 226 | | 36.17 |
13. | George GUMMER | 11 | Gravesend | | 1:17.14 | | | 224 | | 37.21 |
14. | Fiachra BRADY | 11 | Saxon Crown | | 1:17.44 | | | 221 | | 38.35 |
15. | Harrison OLIVER | 11 | MwayMaritime | | 1:18.01 | | | 216 | | 36.74 |
16. | Nathan HOOKER | 11 | Sevenoaks | | 1:18.26 | | | 214 | | 36.52 |
17. | Oliver FREEAR | 11 | Folkestone | | 1:18.33 | | | 214 | | 36.85 |
18. | Theo LOVELL | 11 | Bromley | | 1:19.77 | | | 202 | | 38.80 |
19. | Charlie MAY | 10 | Thanet Swim | | 1:19.83 | | | 202 | | 37.74 |
20. | George MONKS | 10 | Thanet Swim | | 1:19.95 | | | 201 | | 37.70 |
21. | Leo HEATH | 11 | Edenbridge | | 1:20.02 | | | 200 | | - |
22. | Michael NACHEV | 11 | Ashford Town | | 1:20.62 | | | 196 | | 37.50 |
23. | James MOTT | 11 | White Oak | | 1:20.72 | | | 195 | | 37.30 |
24. | Oscar SPURR | 11 | Beckenham | | 1:22.30 | | | 184 | | 37.86 |
25. | Luke KENNERELL | 11 | Faversham | | 1:22.70 | | | 181 | | 40.29 |
12 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | Class | Time | | | WA Pts | | 50 |
1. | Dane RAWKINS | 12 | Sevenoaks | | 1:07.02 | | | 341 | | 31.65 |
2. | Romeo BALL | 12 | Maidstone SC | | 1:07.76 | | | 330 | | 32.58 |
3. | Rohan ANDREWS | 12 | Folkestone | | 1:08.11 | | | 325 | | 32.78 |
4. | Jacob RUST | 12 | Herne Bay | | 1:08.43 | | | 321 | | 32.18 |
5. | Thomas DE CRUZ | 12 | Beckenham | | 1:08.82 | | | 315 | | 33.09 |
6. | Phoenix CLARY | 12 | RTW Monson | | 1:09.58 | | | 305 | | 32.84 |
7. | Ho-Ching YAU | 12 | RTW Monson | | 1:11.49 | | | 281 | | 34.27 |
8. | Johnny OSBORN | 12 | Bexley | | 1:11.89 | | | 276 | | 34.33 |
9. | Stanley DRIVER | 12 | Bromley | | 1:12.15 | | | 273 | | 34.84 |
10. | Leo PEACH | 12 | Folkestone | | 1:12.42 | | | 270 | | - |
11. | Henry WEBB | 12 | RTW Monson | | 1:12.80 | | | 266 | | 34.63 |
12. | Gabriel PEREIRA GIL | 12 | Bexley | | 1:13.69 | | | 257 | | 35.20 |
13. | Alex SCOTT | 12 | Dover Life | | 1:14.94 | | | 244 | | 35.63 |
13 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | Class | Time | | | WA Pts | | 50 |
1. | Hayden SANDERS | 13 | Bromley | | 59.42 | | | 490 | | 28.44 |
2. | Oliver RATCHFORD | 13 | Sevenoaks | | 1:01.84 | | | 435 | | 29.21 |
3. | Harrison WILKINS | 13 | Maidstone SC | | 1:02.42 | | | 423 | | 29.71 |
4. | Arlo SHAW | 13 | Bromley | | 1:02.68 | | | 417 | | 29.71 |
5. | Leo MAROS | 13 | Gwich Royals | | 1:03.53 | | | 401 | | 30.31 |
6. | Charlie BRAID | 13 | White Oak | | 1:03.83 | | | 395 | | 30.64 |
7. | Reuben SMITH | 13 | Thanet Swim | | 1:03.95 | | | 393 | | 30.46 |
8. | Jake MOK | 13 | White Oak | | 1:04.90 | | | 376 | | - |
9. | Aaron CHEN | 13 | Gwich Royals | | 1:05.39 | | | 368 | | 30.91 |
10. | George BEARDSMORE | 13 | Black Lion | | 1:07.19 | | | 339 | | 32.18 |
11. | Maxwell GOODYEAR | 13 | Beachfield | | 1:07.43 | | | 335 | | 32.17 |
12. | Alejandro MARTINEZ | 13 | Saxon Crown | | 1:08.24 | | | 323 | | - |
13. | Dominic WATERTON | 13 | Tonbridge | | 1:08.81 | | | 315 | | 32.18 |
14. | Maksim ANDRUKOVICS | 13 | Beckenham | | 1:09.64 | | | 304 | | 32.03 |
14 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | Class | Time | | | WA Pts | | 50 |
1. | Henry SHEPHERD | 14 | Bromley | | 59.14 | | | 497 | | 29.13 |
2. | Azret DELANIN | 14 | Bromley | | 59.16 | | | 496 | | 28.19 |
3. | Thomas LOVE | 14 | Beckenham | | 1:00.04 | | | 475 | | 29.15 |
4. | Jago DALEY-ALLISON | 14 | Beckenham | | 1:00.43 | | | 466 | | 29.25 |
5. | Haoming DU | 14 | Bromley | | 1:00.56 | | | 463 | | 29.03 |
6. | Ben NEGUS | 14 | Gwich Royals | | 1:00.61 | | | 462 | | 29.17 |
7. | Damian DADKOV | 14 | Bromley | | 1:00.63 | | | 461 | | 28.94 |
8. | Thomas ELLERSHAW | 14 | Sevenoaks | | 1:00.72 | | | 459 | | 29.05 |
9. | Finlay SMITH | 14 | Thanet Swim | | 1:01.62 | | | 439 | | 29.68 |
10. | Otis GOLDTHORPE | 14 | Bromley | | 1:01.70 | | | 438 | | 29.42 |
11. | Noah DODD | 14 | Black Lion | | 1:01.73 | | | 437 | | 29.59 |
12. | Fotios NIKOLOPOULOS | 14 | Orpington OJ | | 1:02.10 | | | 429 | | 28.75 |
13. | James KENNERELL | 14 | Faversham | | 1:02.37 | | | 424 | | 30.25 |
14. | Zyrell ONG | 14 | Thanet Swim | | 1:02.64 | | | 418 | | 29.80 |
15. | George O'CONNELL | 14 | Erith & Dist | | 1:02.65 | | | 418 | | 29.30 |
16. | Wyn WILLIAMS | 14 | Bromley | | 1:02.93 | | | 412 | | 30.19 |
17. | Oliver BECKWITH | 14 | Black Lion | | 1:03.01 | | | 411 | | 29.50 |
18. | William WEST | 14 | Thanet Swim | | 1:03.09 | | | 409 | | 30.55 |
19. | Aaryan BISHT | 14 | Dartford | | 1:03.76 | | | 396 | | 30.70 |
20. | Rohan BISSETT | 14 | RTW Monson | | 1:03.81 | | | 396 | | 30.53 |
21. | Andre NIMOH | 14 | Saxon Crown | | 1:04.65 | | | 380 | | 30.30 |
22. | Liam DALY VALVERDE | 14 | Herne Bay | | 1:04.74 | | | 379 | | 30.70 |
23. | Ashton PLATTS | 14 | Dover Life | 14 | 1:15.41 | | | 239 | | 35.71 |
15 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | Class | Time | | | WA Pts | | 50 |
1. | Jeremiah CARNEGIE | 15 | Beckenham | | 56.68 | | | 565 | | 27.14 |
2. | Thomas ATKINS | 15 | Herne Bay | | 57.04 | | | 554 | | 27.48 |
3. | George GOODWIN | 15 | Black Lion | | 57.16 | | | 550 | | 27.94 |
4. | Filip GRIGORAS | 15 | Thanet Swim | | 57.31 | | | 546 | | 28.06 |
5. | Albert BROOKS | 15 | Bromley | | 59.35 | | | 492 | | 28.38 |
6. | Alfie GOMER | 15 | Maidstone SC | | 59.43 | | | 490 | | 28.60 |
7. | Charles PRESSLY | 15 | RTW Monson | | 59.88 | | | 479 | | 28.60 |
8. | Oliver GOODE | 15 | Beckenham | | 59.97 | | | 477 | | - |
9. | Edward EVANS | 15 | Beckenham | | 1:00.09 | | | 474 | | 28.78 |
10. | Nathaniel SAWYER | 15 | Beckenham | | 1:00.15 | | | 472 | | 28.04 |
11. | Caspar NALEPA | 15 | Gwich Royals | | 1:00.56 | | | 463 | | 28.94 |
12. | Joshua HILL | 15 | Sevenoaks | | 1:00.61 | | | 462 | | 28.91 |
13. | Charles WILLIAMS | 15 | Bromley | | 1:00.69 | | | 460 | | 28.93 |
14. | Aaron MAGCANAN | 15 | Orpington OJ | | 1:00.87 | | | 456 | | 28.49 |
15. | Andrew MAGCANAN | 15 | Orpington OJ | | 1:00.88 | | | 456 | | 29.02 |
16. | Mason ROWE | 15 | Bexley | | 1:00.90 | | | 455 | | 28.70 |
17. | Edward WILLIAMS | 15 | Dover Life | | 1:01.08 | | | 451 | | 29.06 |
18. | Stanley READER | 15 | Gwich Royals | | 1:01.75 | | | 437 | | 29.20 |
19. | Lucca RUSSELL-GRIDLEY | 15 | Black Lion | | 1:02.47 | | | 422 | | 30.01 |
20. | Daniel MEKSENAS | 15 | Bexley | | 1:02.98 | | | 411 | | 30.23 |
16 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | Class | Time | | | WA Pts | | 50 |
1. | Aran BISSETT | 16 | RTW Monson | | 53.12 | | | 686 | | 25.92 |
2. | Michael BANKS | 16 | Bromley | | 55.57 | | | 599 | | 27.31 |
3. | Oscar COLYER | 16 | Black Lion | | 55.76 | | | 593 | | 26.60 |
4. | Aubry ARMADA BENNETT | 16 | RTW Monson | | 57.52 | | | 540 | | 27.42 |
5. | Nick WOOD | 16 | Maidstone SC | | 57.84 | | | 531 | | 27.32 |
6. | Kal-El NTIAMOAH | 16 | Beckenham | | 57.89 | | | 530 | | 27.77 |
7. | James BELTON | 16 | Bromley | | 58.18 | | | 522 | | 28.04 |
8. | Finn JACKSON | 16 | Maidstone SC | | 58.56 | | | 512 | | 27.59 |
9. | Sonny LANDEMAN | 16 | Bromley | | 59.33 | | | 492 | | 28.27 |
10. | Daniel HARDING | 16 | Larkfield | | 1:00.67 | | | 460 | | - |
17 Yrs/Over Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | Class | Time | | | WA Pts | | 50 |
1. | Amel DELANIN | 17 | Bromley | | 53.24 | | | 681 | | 25.69 |
2. | Hayden ANNAN | 17 | RTW Monson | | 53.33 | | | 678 | | 25.79 |
3. | Bryan DINEV | 18 | Bromley | | 53.87 | | | 658 | | 26.06 |
4. | Tom HAWKINS | 17 | RTW Monson | | 53.91 | | | 656 | | 26.13 |
5. | Matthew ROGERS | 24 | Bromley | | 54.36 | | | 640 | | 26.40 |
6. | Alex YOUSEMAN | 17 | Black Lion | | 54.53 | | | 634 | | 26.53 |
7. | Ruben COWLEY | 17 | RTW Monson | | 54.77 | | | 626 | | 26.42 |
8. | Sebastian WILLIAMS | 17 | Bromley | | 54.85 | | | 623 | | 26.26 |
9. | Chun Shing YUEN | 18 | Ashford Sch | | 54.86 | | | 623 | | 26.32 |
10. | Chengze DUAN | 17 | RTW Monson | | 55.36 | | | 606 | | 26.90 |
11. | Vince MOK | 17 | White Oak | | 55.53 | | | 600 | | 26.56 |
12. | Thomas LONG | 17 | Gravesend | | 55.71 | | | 595 | | 26.83 |
13. | Andreas KOKKINI | 17 | Beckenham | | 56.12 | | | 582 | | 26.56 |
14. | Caiden HIBBERT | 19 | Sevenoaks | | 56.14 | | | 581 | | 27.25 |
15. | Laurence WILSON | 18 | Beckenham | | 56.20 | | | 579 | | - |
16. | Joseph AJAYI | 18 | Sevenoaks | | 56.21 | | | 579 | | 26.72 |
17. | Oscar BEHRENS | 18 | Maidstone SC | | 56.45 | | | 572 | | 26.65 |
18. | Timothy LEBERL | 22 | Beckenham | | 56.63 | | | 566 | | 27.00 |
19. | Ethan SOUTHWARD | 18 | Beckenham | | 57.04 | | | 554 | | 26.88 |
20. | Daniel OLIVER | 19 | Sevenoaks | | 57.08 | | | 553 | | 26.87 |
21. | Thomas GOLDUP | 17 | Dover Life | | 57.42 | | | 543 | | 26.95 |
22. | Illia BRAILOVSKIY | 17 | Bromley | | 57.48 | | | 541 | | 27.64 |
23. | James PAGE | 18 | Thanet Swim | | 57.62 | | | 537 | | 27.97 |
24. | James SUGRUE | 18 | Saxon Crown | | 57.75 | | | 534 | | 27.46 |
24. | Komborero KACHIDZA | 18 | Saxon Crown | | 57.75 | | | 534 | | - |
26. | Edward GRAY | 21 | MwayMaritime | | 57.76 | | | 533 | | - |
27. | Nahum FISHER | 18 | Black Lion | | 57.88 | | | 530 | | 26.91 |
28. | Oakley PRICE | 18 | Folkestone | | 58.38 | | | 517 | | 28.18 |
29. | James YUEN | 19 | Orpington OJ | | 58.48 | | | 514 | | 28.03 |
30. | Ashton EPHIGENE | 18 | Erith & Dist | | 58.52 | | | 513 | | 27.58 |
31. | Liam STOCKWELL | 17 | Maidstone SC | | 58.62 | | | 510 | | 28.76 |
32. | Charlie BRICE | 17 | Tonbridge | | 58.67 | | | 509 | | 28.01 |
32. | Charles STANLEY | 18 | Maidstone SC | | 58.67 | | | 509 | | 27.77 |
34. | Shoban MAHENDRAKUMAR | 18 | Bromley | | 58.74 | | | 507 | | 27.95 |
35. | Luke FOWLE | 21 | MwayMaritime | | 58.87 | | | 504 | | 27.34 |
36. | Mason LILLIOTT | 18 | Thanet Swim | | 59.03 | | | 500 | | - |
37. | Patryk DEC | 17 | Erith & Dist | | 59.51 | | | 488 | | 26.89 |
38. | Alexander TOLLIT | 17 | RTW Monson | | 59.76 | | | 482 | | 28.10 |
39. | Jason PEARS | 24 | MwayMaritime | | 1:00.04 | | | 475 | | 26.66 |
40. | Billy BIRCHMORE | 28 | Orpington OJ | 14 | 1:12.44 | | | 270 | | 33.77 |
| Henry NORMAN | 17 | Bromley | | DNC | | | | | |
| Marcus RICHARDS | 17 | Black Lion | | DNC | | | | | |
Combined Result - Multi-Classification by British Para-Swimming Points
Place | Name | AaD | Club | Class | Time | | | BDPoints | | 50 |
1. | Billy BIRCHMORE | 28 | Orpington OJ | 14 | 1:12.44 | | | 414 | | 33.77 |
2. | Ashton PLATTS | 14 | Dover Life | 14 | 1:15.41 | | | 367 | | 35.71 |