Open/Male 12 Yrs/Over 400m IM - Heats (Declared Winners)
12 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | WA Pts | |
1. | Romeo BALL | 12 | Maidstone SC | | 5:49.79 | | | 333 | |
| 50m - | 100m 1:22.76 | 150m 2:07.28 | 200m 2:49.75 | 250m 3:40.97 | 300m 4:32.24 | 350m 5:11.60 | 400m 5:49.79 | |
2. | Ho-Ching YAU | 12 | RTW Monson | | 5:59.59 | | | 306 | |
| 50m 38.72 | 100m 1:24.96 | 150m 2:09.41 | 200m 2:53.43 | 250m 3:47.62 | 300m 4:39.96 | 350m 5:20.79 | 400m 5:59.59 | |
3. | Dominykas GALNAITIS | 12 | Gwich Royals | | 6:22.13 | | | 255 | |
| 50m 44.59 | 100m 1:33.76 | 150m 2:21.11 | 200m 3:07.96 | 250m 4:02.85 | 300m 4:57.99 | 350m 5:42.86 | 400m 6:22.13 | |
13 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | WA Pts | |
1. | Hayden SANDERS | 13 | Bromley | | 5:12.95 | | | 465 | |
| 50m 32.24 | 100m 1:12.99 | 150m 1:54.45 | 200m 2:33.23 | 250m 3:16.57 | 300m 4:01.37 | 350m 4:37.87 | 400m 5:12.95 | |
2. | Charlie BRAID | 13 | White Oak | | 5:28.83 | | | 401 | |
| 50m 33.36 | 100m 1:11.75 | 150m 1:53.55 | 200m 2:35.93 | 250m 3:25.78 | 300m 4:16.01 | 350m 4:53.21 | 400m 5:28.83 | |
3. | Harrison WILKINS | 13 | Maidstone SC | | 5:35.84 | | | 376 | |
| 50m 32.83 | 100m 1:13.75 | 150m 1:57.89 | 200m 2:40.93 | 250m 3:30.69 | 300m 4:21.40 | 350m 5:00.09 | 400m 5:35.84 | |
4. | Elliot HOGBEN | 13 | Herne Bay | | 5:57.88 | | | 311 | |
| 50m 37.64 | 100m 1:25.99 | 150m 2:11.35 | 200m 2:52.88 | 250m 3:48.41 | 300m 4:40.94 | 350m 5:20.28 | 400m 5:57.88 | |
5. | Nathan SAVAGE | 13 | Thanet Swim | | 5:58.63 | | | 309 | |
| 50m 39.44 | 100m 1:24.45 | 150m 2:13.60 | 200m 3:00.88 | 250m 3:51.55 | 300m 4:42.78 | 350m 5:21.56 | 400m 5:58.63 | |
14 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | WA Pts | |
1. | Henry SHEPHERD | 14 | Bromley | | 5:05.64 | | | 499 | |
| 50m 31.30 | 100m 1:09.65 | 150m 1:50.60 | 200m 2:31.75 | 250m 3:13.77 | 300m 3:56.99 | 350m 4:33.05 | 400m 5:05.64 | |
2. | William WEST | 14 | Thanet Swim | | 5:22.14 | | | 426 | |
| 50m 34.75 | 100m 1:12.64 | 150m 1:54.95 | 200m 2:36.99 | 250m 3:22.24 | 300m 4:07.18 | 350m 4:45.30 | 400m 5:22.14 | |
3. | Wyn WILLIAMS | 14 | Bromley | | 5:23.57 | | | 420 | |
| 50m 33.37 | 100m 1:11.57 | 150m 1:52.39 | 200m 2:32.90 | 250m 3:20.58 | 300m 4:08.56 | 350m 4:46.60 | 400m 5:23.57 | |
4. | Noah DODD | 14 | Black Lion | | 5:27.11 | | | 407 | |
| 50m 34.01 | 100m 1:13.61 | 150m 1:57.88 | 200m 2:42.61 | 250m 3:25.94 | 300m 4:11.61 | 350m 4:51.93 | 400m 5:27.11 | |
5. | Rohan BISSETT | 14 | RTW Monson | | 5:27.13 | | | 407 | |
| 50m 34.48 | 100m 1:14.76 | 150m 1:54.58 | 200m 2:35.94 | 250m 3:27.07 | 300m 4:17.68 | 350m 4:54.69 | 400m 5:27.13 | |
6. | Ben NEGUS | 14 | Gwich Royals | | 5:36.25 | | | 375 | |
| 50m 35.80 | 100m 1:19.40 | 150m 2:02.27 | 200m 2:44.88 | 250m 3:30.25 | 300m 4:17.75 | 350m 4:58.50 | 400m 5:36.25 | |
7. | Riley GILHAM | 14 | Bromley | | 5:42.63 | | | 354 | |
| 50m 36.21 | 100m 1:19.13 | 150m 2:02.79 | 200m 2:48.43 | 250m 3:36.29 | 300m 4:25.95 | 350m 5:05.66 | 400m 5:42.63 | |
8. | Damian DADKOV | 14 | Bromley | | 5:47.92 | | | 338 | |
| 50m 32.97 | 100m 1:14.53 | 150m 1:59.11 | 200m 2:40.97 | 250m 3:34.37 | 300m 4:27.81 | 350m 5:08.20 | 400m 5:47.92 | |
15 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | WA Pts | |
1. | Edward EVANS | 15 | Beckenham | | 5:03.31 | | | 511 | |
| 50m 32.16 | 100m 1:09.06 | 150m 1:48.06 | 200m 2:26.65 | 250m 3:11.29 | 300m 3:55.51 | 350m 4:29.81 | 400m 5:03.31 | |
2. | Oliver GOODE | 15 | Beckenham | | 5:24.04 | | | 419 | |
| 50m 33.06 | 100m 1:15.01 | 150m 1:55.38 | 200m 2:35.52 | 250m 3:25.22 | 300m 4:15.65 | 350m 4:48.34 | 400m 5:24.04 | |
| William HOLDEN | 15 | Bexley | | DQ SL 1L | | | | |
16 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | WA Pts | |
1. | Harry COCKS | 16 | Thanet Swim | | 4:50.58 | | | 581 | |
| 50m 30.80 | 100m 1:06.77 | 150m 1:43.85 | 200m 2:19.89 | 250m 3:01.58 | 300m 3:43.36 | 350m 4:17.71 | 400m 4:50.58 | |
2. | Michael BANKS | 16 | Bromley | | 5:04.06 | | | 507 | |
| 50m 30.01 | 100m 1:04.75 | 150m 1:47.20 | 200m 2:28.45 | 250m 3:12.64 | 300m 3:58.31 | 350m 4:33.12 | 400m 5:04.06 | |
3. | Aubry ARMADA BENNETT | 16 | RTW Monson | | 5:06.06 | | | 497 | |
| 50m 30.32 | 100m 1:07.27 | 150m 1:46.84 | 200m 2:28.01 | 250m 3:08.86 | 300m 3:54.57 | 350m 4:30.79 | 400m 5:06.06 | |
17 Yrs/Over Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | WA Pts | |
1. | Matthew ROGERS | 24 | Bromley | | 4:42.55 | | | 632 | |
| 50m 29.20 | 100m 1:02.48 | 150m 1:40.45 | 200m 2:18.03 | 250m 2:55.61 | 300m 3:34.46 | 350m 4:08.87 | 400m 4:42.55 | |
2. | Hayden ANNAN | 17 | RTW Monson | | 4:47.33 | | | 601 | |
| 50m 28.76 | 100m 1:02.37 | 150m 1:39.00 | 200m 2:15.00 | 250m 2:57.12 | 300m 3:41.22 | 350m 4:15.08 | 400m 4:47.33 | |
3. | Timothy LEBERL | 22 | Beckenham | | 4:54.42 | | | 558 | |
| 50m 30.75 | 100m 1:07.27 | 150m 1:46.14 | 200m 2:25.65 | 250m 3:06.94 | 300m 3:49.27 | 350m 4:22.13 | 400m 4:54.42 | |
4. | Bryan DINEV | 18 | Bromley | | 4:56.23 | | | 548 | |
| 50m 29.79 | 100m 1:04.48 | 150m 1:42.37 | 200m 2:19.36 | 250m 3:01.31 | 300m 3:44.54 | 350m 4:20.80 | 400m 4:56.23 | |
5. | Alexander TOLLIT | 17 | RTW Monson | | 5:10.77 | | | 475 | |
| 50m 30.37 | 100m 1:07.65 | 150m 1:48.73 | 200m 2:29.91 | 250m 3:12.48 | 300m 3:59.83 | 350m 4:35.06 | 400m 5:10.77 | |
6. | Macaulay JOHNSTON | 18 | RTW Monson | | 5:17.01 | | | 447 | |
| 50m 32.11 | 100m 1:10.48 | 150m 1:52.51 | 200m 2:33.00 | 250m 3:16.98 | 300m 4:02.40 | 350m 4:40.90 | 400m 5:17.01 | |
7. | F MONTANARI BROWN | 17 | Gwich Royals | | 5:17.43 | | | 445 | |
| 50m 32.48 | 100m 1:10.67 | 150m 1:51.81 | 200m 2:31.36 | 250m 3:17.74 | 300m 4:05.74 | 350m 4:42.79 | 400m 5:17.43 | |
8. | Cameron THORNTON | 17 | Bexley | | 5:25.91 | | | 411 | |
| 50m 33.78 | 100m 1:14.34 | 150m 1:53.44 | 200m 2:33.00 | 250m 3:20.59 | 300m 4:10.70 | 350m 4:48.57 | 400m 5:25.91 | |
9. | Jude ODYSSEAS | 17 | Ashford Sch | | 5:28.86 | | | 400 | |
| 50m 32.57 | 100m 1:12.84 | 150m 1:54.80 | 200m 2:34.72 | 250m 3:25.13 | 300m 4:17.28 | 350m 4:54.12 | 400m 5:28.86 | |
10. | Thomas BARRETT | 17 | Orpington OJ | | 5:41.06 | | | 359 | |
| 50m 33.13 | 100m 1:12.45 | 150m - | 200m 2:36.75 | 250m 3:26.60 | 300m 4:16.89 | 350m 5:00.03 | 400m 5:41.06 | |
| Afuwape OLADELE-AJOSE | 19 | Bromley | | DNC | | | | |
| Liam STOCKWELL | 17 | Maidstone SC | | DNC | | | | |