Open/Male 10 /Over 100m Butterfly - Heats
10/11 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | Class | Time | | | WA Pts | | 50 |
1. | Jax MARSHALL | 11 | RTW Monson | | 1:22.63 | | | 214 | | 38.35 |
2. | Rocco PALLEN | 11 | Dartford | | 1:24.49 | | | 200 | | 40.24 |
3. | Ivan KULIK | 11 | Tonbridge | | 1:27.16 | | | 182 | | 39.29 |
4. | Eli JIN | 11 | Beckenham | | 1:28.39 | | | 175 | | 40.37 |
5. | Sebastian MIHAI | 11 | Black Lion | | 1:30.46 | | | 163 | | 38.86 |
6. | Sebastian ARGIROV | 11 | Sevenoaks | | 1:33.14 | | | 149 | | 42.07 |
7. | Lenny LEWIS | 11 | Saxon Crown | | 1:33.69 | | | 147 | | 41.93 |
8. | Harry STAVELEY | 11 | Folkestone | | 1:35.54 | | | 138 | | 42.98 |
9. | George MONKS | 10 | Thanet Swim | | 1:35.61 | | | 138 | | 43.91 |
10. | Oliver FREEAR | 11 | Folkestone | | 1:38.03 | | | 128 | | 45.25 |
11. | Charlie MAY | 10 | Thanet Swim | | 1:38.66 | | | 125 | | 45.92 |
12. | Oscar SPURR | 11 | Beckenham | | 1:39.91 | | | 121 | | 43.87 |
13. | M BOOKER-EDEY | 11 | Bexley | | 1:40.83 | | | 117 | | 43.65 |
14. | Andrey SMITH | 11 | Orpington OJ | | 1:42.67 | | | 111 | | 47.34 |
15. | Harry GOULD | 10 | Gwich Royals | | 1:48.70 | | | 94 | | 46.91 |
| Theo LOVELL | 11 | Bromley | | DQ ST 1L | | | | | |
12 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | Class | Time | | | WA Pts | | 50 |
1. | Rohan ANDREWS | 12 | Folkestone | | 1:19.31 | | | 242 | | 35.93 |
2. | Romeo BALL | 12 | Maidstone SC | | 1:21.72 | | | 221 | | 39.54 |
2. | Thomas DE CRUZ | 12 | Beckenham | | 1:21.72 | | | 221 | | 37.63 |
4. | Dane RAWKINS | 12 | Sevenoaks | | 1:22.36 | | | 216 | | 36.92 |
5. | Ho-Ching YAU | 12 | RTW Monson | | 1:23.32 | | | 209 | | 38.55 |
6. | Jacob RUST | 12 | Herne Bay | | 1:23.64 | | | 206 | | 37.78 |
7. | Miles VAN DELDEN | 12 | Dover Life | | 1:23.85 | | | 205 | | 38.31 |
8. | Corban MUTAKATI | 12 | Maidstone SC | | 1:25.02 | | | 196 | | 36.91 |
9. | Alex SCOTT | 12 | Dover Life | | 1:27.90 | | | 178 | | 40.04 |
10. | Mikhail KROT | 12 | Dartford | | 1:28.78 | | | 172 | | 40.35 |
11. | Dominykas GALNAITIS | 12 | Gwich Royals | | 1:29.31 | | | 169 | | 42.61 |
13 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | Class | Time | | | WA Pts | | 50 |
1. | Hayden SANDERS | 13 | Bromley | | 1:07.60 | | | 391 | | 31.07 |
2. | Charlie BRAID | 13 | White Oak | | 1:09.38 | | | 362 | | 33.03 |
3. | Oliver RATCHFORD | 13 | Sevenoaks | | 1:10.12 | | | 350 | | 32.52 |
4. | Reuben SMITH | 13 | Thanet Swim | | 1:10.54 | | | 344 | | 31.87 |
5. | Arlo SHAW | 13 | Bromley | | 1:10.61 | | | 343 | | 33.16 |
6. | Harrison WILKINS | 13 | Maidstone SC | | 1:11.79 | | | 326 | | 32.53 |
7. | Jake MOK | 13 | White Oak | | 1:12.02 | | | 323 | | 32.57 |
8. | Harry GIBB | 13 | Saxon Crown | | 1:13.98 | | | 298 | | 34.56 |
9. | George BEARDSMORE | 13 | Black Lion | | 1:14.22 | | | 295 | | 34.04 |
10. | Leo MAROS | 13 | Gwich Royals | | 1:16.12 | | | 274 | | 32.68 |
11. | Alejandro MARTINEZ | 13 | Saxon Crown | | 1:17.99 | | | 254 | | 34.18 |
12. | Maxwell GOODYEAR | 13 | Beachfield | | 1:18.54 | | | 249 | | 35.84 |
13. | Lucas BOND | 13 | Orpington OJ | | 1:20.41 | | | 232 | | 35.03 |
14. | Stanley LAMB | 13 | Black Lion | | 1:21.05 | | | 227 | | 37.08 |
15. | Maksim ANDRUKOVICS | 13 | Beckenham | | 1:23.66 | | | 206 | | 37.63 |
14 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | Class | Time | | | WA Pts | | 50 |
1. | Henry SHEPHERD | 14 | Bromley | | 1:04.21 | | | 456 | | 30.57 |
2. | Azret DELANIN | 14 | Bromley | | 1:06.59 | | | 409 | | 30.39 |
3. | Lanre Thien DADA | 14 | Maidstone SC | | 1:06.76 | | | 406 | | 30.48 |
4. | Wyn WILLIAMS | 14 | Bromley | | 1:08.11 | | | 382 | | 32.18 |
5. | Oliver BECKWITH | 14 | Black Lion | | 1:08.87 | | | 370 | | 31.26 |
6. | Thomas LOVE | 14 | Beckenham | | 1:08.97 | | | 368 | | 31.74 |
7. | Jago DALEY-ALLISON | 14 | Beckenham | | 1:09.62 | | | 358 | | 31.85 |
8. | Otis GOLDTHORPE | 14 | Bromley | | 1:10.04 | | | 351 | | 31.78 |
9. | William WEST | 14 | Thanet Swim | | 1:10.61 | | | 343 | | 33.20 |
10. | Damian DADKOV | 14 | Bromley | | 1:10.73 | | | 341 | | 32.26 |
11. | Ciaran HICKS | 14 | Herne Bay | | 1:11.32 | | | 333 | | 33.21 |
12. | Harry THOMPSON | 14 | Thanet Swim | | 1:11.64 | | | 328 | | 32.31 |
13. | Riley GILHAM | 14 | Bromley | | 1:11.75 | | | 327 | | 33.31 |
14. | Zachary INGLIS | 14 | Bexley | | 1:12.82 | | | 313 | | 34.19 |
15. | Andre NIMOH | 14 | Saxon Crown | | 1:13.03 | | | 310 | | 33.08 |
16. | Ben NEGUS | 14 | Gwich Royals | | 1:16.96 | | | 265 | | 35.20 |
17. | Shekinah OLATUNJI | 14 | Orpington OJ | | 1:20.90 | | | 228 | | 35.46 |
18. | Ashton PLATTS | 14 | Dover Life | 14 | 1:20.98 | | | 227 | | 38.41 |
15 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | Class | Time | | | WA Pts | | 50 |
1. | Jeremiah CARNEGIE | 15 | Beckenham | | 1:03.56 | | | 470 | | 28.77 |
2. | George GOODWIN | 15 | Black Lion | | 1:04.25 | | | 455 | | 30.60 |
3. | Albert BROOKS | 15 | Bromley | | 1:04.53 | | | 450 | | 29.93 |
4. | Alfie GOMER | 15 | Maidstone SC | | 1:05.15 | | | 437 | | 30.50 |
5. | Edward WILLIAMS | 15 | Dover Life | | 1:05.39 | | | 432 | | 30.28 |
6. | Joshua HILL | 15 | Sevenoaks | | 1:05.82 | | | 424 | | 30.53 |
7. | Charles DUNSTAN | 15 | Tonbridge | | 1:06.06 | | | 419 | | 30.70 |
8. | Nathaniel SAWYER | 15 | Beckenham | | 1:06.96 | | | 402 | | 30.29 |
9. | Stanley READER | 15 | Gwich Royals | | 1:07.42 | | | 394 | | 31.09 |
10. | Darragh BRADY | 15 | Saxon Crown | | 1:07.95 | | | 385 | | 31.08 |
11. | Jacob MYALL | 15 | Sevenoaks | | 1:08.81 | | | 371 | | 31.52 |
12. | Jack MANSER | 15 | Dover Life | | 1:09.56 | | | 359 | | 31.54 |
13. | Thomas ATKINS | 15 | Herne Bay | | 1:09.92 | | | 353 | | 30.43 |
14. | Augustas BELECKAS | 15 | Sittingbourn | | 1:10.21 | | | 349 | | 32.34 |
15. | Regan RAYNER | 15 | Thanet Swim | | 1:10.92 | | | 338 | | 33.56 |
16. | Jon WHITCOMB | 15 | RTW Monson | | 1:11.03 | | | 337 | | 31.95 |
16. | Jackson LIMER | 15 | Black Lion | | 1:11.03 | | | 337 | | 33.06 |
18. | Charles PRESSLY | 15 | RTW Monson | | 1:11.18 | | | 335 | | 32.24 |
19. | Aaron MAGCANAN | 15 | Orpington OJ | | 1:11.98 | | | 324 | | 31.25 |
16 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | Class | Time | | | WA Pts | | 50 |
1. | Aran BISSETT | 16 | RTW Monson | | 58.69 | | | 598 | | 27.69 |
2. | Michael BANKS | 16 | Bromley | | 1:00.79 | | | 538 | | 28.59 |
3. | Kal-El NTIAMOAH | 16 | Beckenham | | 1:01.75 | | | 513 | | 28.17 |
4. | Xian Ming LI | 16 | Tonbridge | | 1:02.90 | | | 485 | | 28.96 |
5. | Yahia ERAIBEY | 16 | Thanet Swim | | 1:04.37 | | | 453 | | 29.42 |
6. | Xavier CURTIS | 16 | Folkestone | | 1:04.73 | | | 445 | | 30.53 |
7. | Finn JACKSON | 16 | Maidstone SC | | 1:04.95 | | | 441 | | 29.65 |
8. | Joshua SCANLAN | 16 | Gwich Royals | | 1:05.44 | | | 431 | | 30.84 |
9. | Samuel HOLT | 16 | Erith & Dist | | 1:06.50 | | | 411 | | 29.83 |
10. | Harry COCKS | 16 | Thanet Swim | | 1:07.31 | | | 396 | | 29.72 |
11. | Sonny WILLIAMS | 16 | Black Lion | | 1:07.57 | | | 391 | | 29.92 |
12. | James BELTON | 16 | Bromley | | 1:09.70 | | | 357 | | 31.27 |
17 Yrs/Over Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | Class | Time | | | WA Pts | | 50 |
1. | Chengze DUAN | 17 | RTW Monson | | 56.10 | | | 684 | | 26.48 |
2. | Denys MIALKOVSKYI | 17 | RTW Monson | | 57.69 | | | 629 | | 26.87 |
3. | Tom HAWKINS | 17 | RTW Monson | | 58.20 | | | 613 | | 27.10 |
4. | Ruben COWLEY | 17 | RTW Monson | | 58.93 | | | 590 | | 27.61 |
5. | Henry NORMAN | 17 | Bromley | | 59.13 | | | 584 | | 27.88 |
6. | Hayden ANNAN | 17 | RTW Monson | | 59.52 | | | 573 | | 28.06 |
7. | Finley GILHAM | 17 | Bromley | | 59.72 | | | 567 | | 28.16 |
8. | Liam HAMP | 18 | Thanet Swim | | 59.76 | | | 566 | | 27.94 |
9. | Bryan DINEV | 18 | Bromley | | 59.81 | | | 565 | | 27.97 |
10. | Daniel OLIVER | 19 | Sevenoaks | | 1:00.43 | | | 547 | | 27.78 |
11. | Sebastian WILLIAMS | 17 | Bromley | | 1:00.89 | | | 535 | | 27.65 |
12. | Illia BRAILOVSKIY | 17 | Bromley | | 1:01.68 | | | 515 | | 28.63 |
13. | Thomas GOLDUP | 17 | Dover Life | | 1:01.80 | | | 512 | | 29.50 |
14. | Luke FOWLE | 21 | MwayMaritime | | 1:02.37 | | | 498 | | 28.90 |
15. | Caiden HIBBERT | 19 | Sevenoaks | | 1:02.65 | | | 491 | | 28.46 |
16. | Laurence WILSON | 18 | Beckenham | | 1:02.75 | | | 489 | | 28.70 |
17. | James PAGE | 18 | Thanet Swim | | 1:02.99 | | | 483 | | 29.31 |
18. | Alfie HORBACKI | 18 | Saxon Crown | | 1:04.63 | | | 447 | | 29.55 |
19. | Mason LILLIOTT | 18 | Thanet Swim | | 1:04.74 | | | 445 | | 28.83 |
20. | Tate PITCHIE-COOPER | 18 | Sevenoaks | | 1:05.28 | | | 434 | | 29.77 |
21. | Nikita MITROFANENKO | 19 | Black Lion | | 1:05.35 | | | 433 | | 29.19 |
22. | Komborero KACHIDZA | 18 | Saxon Crown | | 1:05.52 | | | 429 | | 29.55 |
23. | Jack WISE | 17 | Dartford | | 1:05.53 | | | 429 | | 30.90 |
24. | Colm MATHEMA | 18 | Thanet Swim | | 1:05.98 | | | 420 | | 29.97 |
25. | Oscar BEHRENS | 18 | Maidstone SC | | 1:06.15 | | | 417 | | 30.65 |
26. | Kurt Francis SALAZAR | 19 | Gwich Royals | | 1:06.46 | | | 411 | | 30.31 |
27. | Caelan GALLOWAY | 19 | Bromley | | 1:06.57 | | | 409 | | 30.13 |
28. | Dario Abad PEREZ | 18 | Bexley | | 1:06.93 | | | 403 | | 29.21 |
29. | Charles STANLEY | 18 | Maidstone SC | | 1:07.03 | | | 401 | | 30.18 |
30. | Patryk DEC | 17 | Erith & Dist | | 1:07.45 | | | 394 | | 28.62 |
31. | Jude ODYSSEAS | 17 | Ashford Sch | | 1:07.56 | | | 392 | | 31.37 |
32. | Lucas DOWNER | 18 | Maidstone SC | | 1:08.07 | | | 383 | | 31.47 |
33. | F MONTANARI BROWN | 17 | Gwich Royals | | 1:08.36 | | | 378 | | 31.01 |
34. | Tom SPILLETT | 17 | Faversham | | 1:08.90 | | | 369 | | 31.84 |
35. | Thomas HICKS | 19 | Maidstone SC | | 1:08.97 | | | 368 | | 31.52 |
36. | Macaulay JOHNSTON | 18 | RTW Monson | | 1:09.36 | | | 362 | | 31.99 |
37. | Caspar DOWNER | 18 | Maidstone SC | | 1:09.39 | | | 361 | | 31.62 |
38. | Harri-James ISAACS | 17 | MwayMaritime | | 1:09.49 | | | 360 | | 30.58 |
39. | Shoban MAHENDRAKUMAR | 18 | Bromley | | 1:10.14 | | | 350 | | 31.59 |
40. | Callum HENNESSY | 18 | Saxon Crown | | 1:10.16 | | | 350 | | 31.07 |
41. | Haidn HOPKINS | 17 | Beachfield | | 1:11.09 | | | 336 | | 32.02 |
42. | K RASIUKEVICIUS | 17 | Gwich Royals | | 1:11.29 | | | 333 | | 32.42 |
43. | Roman MUNROE | 17 | Saxon Crown | | 1:11.34 | | | 333 | | 31.61 |
44. | Billy BIRCHMORE | 28 | Orpington OJ | 14 | 1:26.51 | | | 186 | | 37.13 |
| Thomas BARRETT | 17 | Orpington OJ | | DNC | | | | | |
| Afuwape OLADELE-AJOSE | 19 | Bromley | | DNC | | | | | |
Combined Result - Multi-Classification by British Para-Swimming Points
Place | Name | AaD | Club | Class | Time | | | BDPoints | | 50 |
1. | Ashton PLATTS | 14 | Dover Life | 14 | 1:20.98 | | | 386 | | 38.41 |
2. | Billy BIRCHMORE | 28 | Orpington OJ | 14 | 1:26.51 | | | 316 | | 37.13 |