Men Open 200m IM - Heats (Declared Winners)
10/11 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | Class | Time | | | FINA Pt | | 50 | 100 | 150 |
1. | Charlie BRAID | 11 | Gwich Royals | | 2:47.50 | | | 280 | | 37.42 | 1:19.39 | 2:12.13 |
2. | Hayden SANDERS | 11 | Gwich Royals | | 2:55.17 | | | 245 | | 41.06 | 1:24.71 | 2:17.43 |
12 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | Class | Time | | | FINA Pt | | 50 | 100 | 150 |
1. | Thomas LOVE | 12 | Beckenham | | 2:43.61 | | | 300 | | 37.34 | 1:19.25 | 2:10.14 |
2. | Charlie COCKS | 12 | Thanet Swim | | 2:47.06 | | | 282 | | 38.08 | 1:19.56 | 2:11.72 |
3. | Rohan BISSETT | 12 | RTW Monson | | 2:47.57 | | | 280 | | 38.05 | 1:19.06 | 2:11.56 |
4. | Lanre DADA | 12 | Maidstone SC | | 2:47.93 | | | 278 | | 35.11 | 1:19.16 | 2:11.48 |
5. | Jago DALEY-ALLISON | 12 | Beckenham | | 2:48.25 | | | 276 | | 37.46 | 1:21.55 | 2:11.97 |
6. | Ben NEGUS | 12 | Gwich Royals | | 2:49.15 | | | 272 | | 42.00 | 1:21.86 | 2:10.87 |
7. | Thomas ELLERSHAW | 12 | Sevenoaks | | 2:49.19 | | | 272 | | 39.03 | 1:20.86 | 2:09.97 |
8. | Henry SHEPHERD | 12 | Orpington OJ | | 2:50.40 | | | 266 | | 40.57 | 1:22.49 | 2:12.69 |
9. | William SEREKI | 12 | Maidstone SC | | 2:56.10 | | | 241 | | 36.21 | 1:22.72 | 2:18.03 |
10. | Riley GILHAM | 12 | Bexley | | 2:57.14 | | | 237 | | 39.28 | 1:24.57 | 2:18.65 |
11. | Zachary FREEAR | 12 | Folkestone | | 3:05.88 | | | 205 | | 43.05 | 1:29.12 | 2:25.97 |
| William WEST | 12 | Thanet Swim | | DQ SL 2L | | | | | | | |
13 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | Class | Time | | | FINA Pt | | 50 | 100 | 150 |
1. | Jeremiah CARNEGIE | 13 | Beckenham | | 2:29.74 | | | 392 | | 34.27 | 1:14.65 | 1:56.03 |
2. | George GOODWIN | 13 | Black Lion | | 2:31.97 | | | 375 | | 33.60 | 1:13.14 | 1:59.70 |
3. | James TAYLOR-WRIGHT | 13 | RTW Monson | | 2:32.14 | | | 374 | | 34.70 | 1:14.56 | 1:57.84 |
4. | Filip GRIGORAS | 13 | Thanet Swim | | 2:35.52 | | | 350 | | 34.59 | 1:14.29 | 1:59.29 |
5. | Caspar NALEPA | 13 | Gwich Royals | | 2:35.81 | | | 348 | | 34.45 | 1:17.40 | 2:02.11 |
6. | Edward WILLIAMS | 13 | Dover Life | | 2:36.02 | | | 346 | | 33.97 | 1:15.37 | 1:59.31 |
7. | Raef OWEN | 13 | Gwich Royals | | 2:37.44 | | | 337 | | 33.56 | 1:14.47 | 2:04.03 |
8. | Oscar FARTHING | 13 | Thanet Swim | | 2:37.53 | | | 337 | | 36.97 | 1:16.62 | 1:59.34 |
9. | Aaron GREEN | 13 | Sevenoaks | | 2:39.18 | | | 326 | | 35.05 | 1:16.80 | 2:02.95 |
10. | Stanley READER | 13 | Gwich Royals | | 2:39.39 | | | 325 | | 34.79 | 1:16.78 | 2:03.33 |
11. | Sebastian HARMER | 13 | Maidstone SC | | 2:43.08 | | | 303 | | 36.71 | 1:17.31 | 2:04.51 |
12. | William HOLDEN | 13 | Bexley | | 2:44.24 | | | 297 | | 37.10 | 1:19.39 | 2:06.04 |
13. | Eddie EVANS | 13 | Beckenham | | 2:45.97 | | | 288 | | 36.66 | 1:17.05 | 2:08.18 |
14. | Albert BROOKS | 13 | Bromley | | 2:47.20 | | | 281 | | 34.17 | 1:17.49 | 2:09.13 |
15. | Regan RAYNER | 13 | Thanet Swim | | 2:49.30 | | | 271 | | 38.41 | 1:18.99 | 2:11.44 |
| Leo NIKOLIC | 13 | Dartford | | DQ SL 1L | | | | | | | |
14 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | Class | Time | | | FINA Pt | | 50 | 100 | 150 |
1. | Aran BISSETT | 14 | RTW Monson | | 2:10.87 | | | 587 | | 28.08 | 1:01.92 | 1:40.46 |
2. | Max EL-MOKADEM | 14 | RTW Monson | | 2:15.81 | | | 526 | | 29.31 | 1:03.99 | 1:43.50 |
3. | Harry COCKS | 14 | Thanet Swim | | 2:22.09 | | | 459 | | 31.63 | 1:09.14 | 1:49.62 |
4. | Ralph SEREKI | 14 | Maidstone SC | | 2:23.89 | | | 442 | | 29.42 | 1:05.65 | 1:49.40 |
5. | Kal-El NTIAMOAH | 14 | Beckenham | | 2:25.67 | | | 426 | | 32.23 | 1:12.12 | 1:52.13 |
6. | Oscar COLYER | 14 | Black Lion | | 2:29.50 | | | 394 | | 32.48 | 1:07.29 | 1:54.16 |
7. | Charley KING | 14 | Thanet Swim | | 2:29.82 | | | 391 | | 32.62 | 1:10.51 | 1:55.36 |
8. | Nedas LIUTKEVICIUS | 14 | Thanet Swim | | 2:33.63 | | | 363 | | 33.51 | 1:12.55 | 1:57.91 |
9. | Finn JACKSON | 14 | Maidstone SC | | 2:34.80 | | | 355 | | 33.42 | 1:12.50 | 2:00.44 |
10. | Daniel HARDING | 14 | Larkfield | | 2:35.47 | | | 350 | | 35.05 | 1:12.69 | 1:59.49 |
11. | Xian Ming LI | 14 | Tonbridge | | 2:35.63 | | | 349 | | 32.74 | 1:13.28 | 2:01.27 |
15 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | Class | Time | | | FINA Pt | | 50 | 100 | 150 |
1. | Tom HAWKINS | 15 | Bexley | | 2:17.19 | | | 510 | | 29.40 | 1:05.35 | 1:45.81 |
2. | Henry NORMAN | 15 | Bromley | | 2:18.16 | | | 499 | | 29.64 | 1:03.88 | 1:45.41 |
3. | Demi ALLI | 15 | Sevenoaks | | 2:19.59 | | | 484 | | 30.78 | 1:07.06 | 1:47.68 |
4. | Hayden ANNAN | 15 | RTW Monson | | 2:20.72 | | | 472 | | 31.07 | 1:06.50 | 1:48.76 |
5. | Jack PASS | 15 | Sevenoaks | | 2:21.44 | | | 465 | | 29.89 | 1:08.04 | 1:49.07 |
6. | Frederick JONES | 15 | RTW Monson | | 2:22.74 | | | 453 | | 30.71 | 1:06.26 | 1:51.07 |
7. | Finley GILHAM | 15 | Bexley | | 2:23.49 | | | 445 | | 30.57 | 1:09.16 | 1:49.15 |
8. | Kevin CAO | 15 | Gwich Royals | | 2:23.78 | | | 443 | | 29.99 | 1:07.20 | 1:50.17 |
9. | Joshua INGLIS | 15 | Bromley | | 2:23.95 | | | 441 | | 30.26 | 1:07.82 | 1:48.87 |
10. | Alexander TOLLIT | 15 | RTW Monson | | 2:23.98 | | | 441 | | 32.04 | 1:09.98 | 1:50.95 |
11. | Luke CLEAVER | 15 | Beckenham | | 2:24.33 | | | 438 | | 31.27 | 1:08.37 | 1:51.36 |
12. | Oliver WARNER | 15 | Bromley | | 2:24.55 | | | 436 | | 31.52 | 1:09.38 | 1:50.27 |
13. | F MONTANARI BROWN | 15 | Gwich Royals | | 2:25.49 | | | 427 | | 31.98 | 1:09.23 | 1:53.64 |
14. | Sebastian WILLIAMS | 15 | Beckenham | | 2:25.76 | | | 425 | | 29.43 | 1:06.39 | 1:54.61 |
15. | Gregor HUTCHISON | 15 | Thanet Swim | | 2:25.99 | | | 423 | | 34.06 | 1:10.85 | 1:50.68 |
16. | Lucas MAULE | 15 | Sevenoaks | | 2:27.70 | | | 408 | | 33.20 | 1:13.38 | 1:55.42 |
17. | Vaatsalya SWARUP | 15 | Orpington OJ | | 2:30.84 | | | 383 | | 32.04 | 1:11.90 | 1:56.69 |
18. | Lucas BRYL | 15 | Bromley | | 2:31.12 | | | 381 | | 32.24 | 1:11.59 | 1:54.34 |
19. | Thomas BARRETT | 15 | Orpington OJ | | 2:31.63 | | | 377 | | 33.18 | 1:10.69 | 1:55.36 |
20. | Harri-James ISAACS | 15 | MwayMaritime | | 2:33.12 | | | 367 | | 31.31 | 1:12.31 | 1:58.72 |
21. | Thomas GOLDUP | 15 | Dover Life | | 2:33.79 | | | 362 | | 28.78 | 1:08.06 | 1:55.53 |
16 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | Class | Time | | | FINA Pt | | 50 | 100 | 150 |
1. | Liam HAMP | 16 | Thanet Swim | | 2:13.50 | | | 553 | | 28.85 | 1:02.19 | 1:42.29 |
2. | Alexander CORVER | 16 | Bromley | | 2:14.02 | | | 547 | | 29.70 | 1:05.58 | 1:42.89 |
3. | Bryan DINEV | 16 | Bexley | | 2:14.08 | | | 546 | | 29.76 | 1:03.29 | 1:43.77 |
4. | Noah OLADELE-AJOSE | 16 | Bromley | | 2:16.48 | | | 518 | | 29.33 | 1:01.70 | 1:44.34 |
5. | Samuel RYAN | 16 | Orpington OJ | | 2:18.00 | | | 501 | | 28.34 | 1:02.03 | 1:45.50 |
6. | Sam MARTIN-YOUNG | 16 | Sevenoaks | | 2:18.22 | | | 498 | | 30.30 | 1:06.50 | 1:44.95 |
7. | Kieran ELVY | 16 | Sevenoaks | | 2:19.79 | | | 482 | | 31.67 | 1:06.22 | 1:47.56 |
8. | Toby EDWARDS | 16 | RTW Monson | | 2:20.56 | | | 474 | | 30.42 | 1:06.83 | 1:48.43 |
9. | Oscar BEHRENS | 16 | Maidstone SC | | 2:23.92 | | | 442 | | 31.00 | 1:07.39 | 1:52.11 |
10. | Teddy LEWIS | 16 | Saxon Crown | | 2:24.07 | | | 440 | | 30.23 | 1:08.34 | 1:50.77 |
11. | Christian PAULING | 16 | Beckenham | | 2:24.88 | | | 433 | | 31.26 | 1:09.83 | 1:50.01 |
12. | Marcus SWINERD | 16 | Dover Life | | 2:26.43 | | | 419 | | 32.71 | 1:09.50 | 1:53.40 |
12. | James PAGE | 16 | Thanet Swim | | 2:26.43 | | | 419 | | 32.08 | 1:08.03 | 1:53.28 |
14. | Jarred ADAMS | 16 | Gravesend | | 2:27.12 | | | 413 | | 30.30 | 1:08.32 | 1:53.35 |
15. | Thomas BOYCE | 16 | Tonbridge | | 2:28.53 | | | 402 | | 32.51 | 1:12.82 | 1:53.79 |
16. | Colm MATHEMA | 16 | Thanet Swim | | 2:29.29 | | | 396 | | 33.58 | 1:11.71 | 1:57.02 |
17. | James SUGRUE | 16 | Saxon Crown | | 2:31.31 | | | 380 | | 33.02 | 1:11.91 | 1:57.99 |
18. | Harrison MARTIN | 16 | Gravesend | | 2:32.73 | | | 369 | | 31.03 | 1:09.59 | 1:57.57 |
19. | Alexander NIKOLIC | 16 | Dartford | | 2:34.29 | | | 358 | | 34.15 | 1:12.83 | 1:59.45 |
| Benjamin WATSON | 16 | Sevenoaks | | DNC | | | | | | | |
17 Yrs/Over Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | Class | Time | | | FINA Pt | | 50 | 100 | 150 |
1. | Matthew ROGERS | 22 | Bromley | | 2:06.67 | | | 648 | | 27.55 | 59.48 | 1:34.80 |
2. | Oliver POPE | 17 | Thanet Swim | | 2:08.48 | | | 621 | | 28.33 | 1:00.75 | 1:38.33 |
3. | Pravin MAHENDRAKUMAR | 19 | Bromley | | 2:08.89 | | | 615 | | 28.17 | 1:03.29 | 1:37.94 |
4. | David ALLEN | 17 | Sevenoaks | | 2:09.25 | | | 610 | | 28.33 | 1:01.32 | 1:40.58 |
5. | James CLEAVER | 17 | Beckenham | | 2:10.32 | | | 595 | | 26.81 | 59.48 | 1:41.20 |
6. | Callum WOOLFENDEN | 17 | Beckenham | | 2:10.55 | | | 592 | | 29.15 | 1:02.60 | 1:40.53 |
7. | Albert BRANCH | 17 | Sevenoaks | | 2:10.74 | | | 589 | | 28.29 | 1:01.83 | 1:42.03 |
8. | Edward PAULING | 18 | Beckenham | | 2:10.99 | | | 586 | | 28.71 | 1:01.66 | 1:40.34 |
9. | Matt BURROWS | 17 | Sevenoaks | | 2:12.04 | | | 572 | | 28.67 | 1:04.87 | 1:41.33 |
10. | Oscar MILES | 18 | Thanet Swim | | 2:12.20 | | | 570 | | 27.75 | 1:01.88 | 1:39.89 |
11. | Nevan CHOU | 17 | Bromley | | 2:15.62 | | | 528 | | 29.21 | 1:04.45 | 1:44.91 |
12. | Jaedon LYNCH | 17 | Sevenoaks | | 2:16.97 | | | 512 | | 29.23 | 1:05.27 | 1:44.52 |
13. | Noah ENTICKNAP | 17 | Sevenoaks | | 2:18.68 | | | 494 | | 28.61 | 1:04.95 | 1:47.36 |
14. | Timothy LEBERL | 20 | Beckenham | | 2:19.15 | | | 489 | | 29.84 | 1:05.60 | 1:47.04 |
15. | David MAULE | 17 | Sevenoaks | | 2:19.44 | | | 485 | | 30.58 | 1:06.92 | 1:47.57 |
16. | Apostolos KAPATOS | 17 | Dartford | | 2:19.80 | | | 482 | | 29.29 | 1:06.50 | 1:47.70 |
17. | Sebastian PICKERING | 17 | Bromley | | 2:20.26 | | | 477 | | 30.71 | 1:07.69 | 1:47.37 |
18. | Frangiskos KAPATOS | 18 | Dartford | | 2:21.30 | | | 467 | | 29.64 | 1:05.98 | 1:48.00 |
19. | Afuwape OLADELE-AJOSE | 17 | Bromley | | 2:21.92 | | | 460 | | 29.59 | 1:05.50 | 1:45.74 |
20. | Oliver MORSE | 18 | Bexley | | 2:24.14 | | | 439 | | 29.71 | 1:05.95 | 1:51.09 |
21. | Edward GASTON | 19 | Maidstone SC | | 2:27.25 | | | 412 | | 30.84 | 1:09.56 | 1:53.42 |
22. | Nathaniel TURNER | 17 | Dover Life | | 2:30.17 | | | 389 | | 31.82 | 1:08.44 | 1:54.23 |
23. | Billy BIRCHMORE | 26 | Orpington OJ | 14 | 2:54.37 | | | 248 | | 37.05 | 1:21.86 | 2:13.72 |
| Conor WRIGHT | 18 | Thanet Swim | | DNC | | | | | | | |
Combined Result - Multi-Classification by British Para-Swimming Points
Place | Name | AaD | Club | Class | Time | | | BDPoints | | 50 | 100 | 150 |
1. | Billy BIRCHMORE | 26 | Orpington OJ | 14 | 2:54.37 | | | 409 | | 37.05 | 1:21.86 | 2:13.72 |